DZIAŁANIA KLUBU
TOWARZYSTWO SPORTOWE
ORAZ UKS KANGUR

W Lublinie po dobrym meczu przegrana 24-29

Szczypiorniści z AZS UMCS Lublin pokonali TS Siemiatycze 29:24. Spotkanie stało na wysokim poziomie, ale to gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Rywalizacja od samego początku była niezwykle zacięta. Pierwsi do siatki trafili siemiatyczanie, lecz lubelscy akademicy niemal natychmiast wyrównali. Udało im się nawet wyjść na prowadzenie. TS Siemiatycze nie składało broni, co rusz doprowadzając do remisu. Pod koniec pierwszej połowy gospodarzom udało się odskoczyć. Ponadto 4 karne przeciwko nam zrobiły swoje. Za dużo błędów w naszej obronie. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 10:13.

Druga połowa również była emocjonująca. Lublinianie wypełniali swój plan i utrzymywali korzystny wynik. Wprawdzie nasi zawodnicy próbowali zmniejszyć rozmiary porażki, ale tego dnia byli drużyną nieco gorszą. Z pewnością nie pomógł nam fakt, że spotkanie kończyliśmy w podwójnym osłabieniu. Akademicy z Lublina mieli w końcówce spotkania kilka rażących błędów w ataku i obronie, ale my nie potrafiliśmy tego wykorzystać.

Oto skład drużyny

Bramkarze: Jan Tatarczuk i Patryk Niesterowicz, zawodnicy: Jakub Szyszko /9/, Michał Jaroszewicz /3/, Błażej Stasiuk /1/, Maciej Jaworski, Maciej Porzeziński /8/, Sylwester Kałucki, Łukasz Daciuk, Jakub Kadej, Mateusz Szymczuk /2/, Patryk Mikowski /1 / . Trenerzy — Norbert Marks, Robert Moczulski

TS Siemiatycze Mistrzami Województwa Juniorów Młodszych

Mocnymi krokami idzie do przodu młoda drużyna. Piłka ręczna w Siemiatyczach nadal rozwija się wspaniale. W pierwszej rundzie ligi wygraliśmy wszystkie mecze, ze Szczypiorniakiem Dąbrowa, MOKS Białystok oraz SPR Nowe Piekuty.

Turniej rewanżowy odbył się u nas. Zaczęło się od porażki w słabym stylu z SPR Nowe Piekuty. Na szczęście reprymendy trenerów oraz ambicje naszych zawodników wzięły górę. Pewnie pokonaliśmy Dąbrowę i Białystok.

Królem Strzelców został Łukasz Daciuk, TS Siemiatycze . Drugim najlepszym strzelcem został również nasz Sylwester Kałucki.

Zdjęcie mistrzów, od lewej: Robert Moczulski, Łukasz Daciuk, Gabriel Jarocki, Sylwester Kałucki, Paweł Tatarczuk, dolny rząd od lewej: Mateusz Balejko, Michał Stradczuk, Kacper Osiński, Jan Tatarczuk, Maciej Trojanowski. Brakuje Norberta Tarasiuka (kontuzja), Łukasza Koca.