DZIAŁANIA KLUBU
TOWARZYSTWO SPORTOWE
ORAZ UKS KANGUR

Remis Towarzystwa Sportowego w II lidze piłki ręcznej

3 marca przyjechał do Siemiatycz lider II ligi piłki ręcznej - Jurand Ciechanów. Ten klub wygrywa wszystkie mecze i pewnie zmierza do pierwszej ligi. Jesienią przegraliśmy z nim bardzo wysoko. Ale u siebie postanowiliśmy "gryźć parkiet" i pokazać się z jak najlepszej strony.

Obie drużyny zaczęły mecz spokojnie - widać było jak szukają u rywala słabych stron w obronie. Cała hala kibiców mile zaskoczona obserwuje walkę gol za gola. Po 15 minutach wynik 6-6. I wtedy Ciechanów wprowadza zawodnika nr 77. Zapamiętamy go do końca meczu. To Patryk Dębiec, tak zaczyna kierować drużyną i szaleć w ataku, że zrobiło się 11-16 dla rywali. Na szczęście koniec połowy i narada drużyny.

Drugą połowę zaczynamy wspaniale. Tego dnia w naszej drużynie świetnie grał na kole Patryk Mikowski. Po dobrych podaniach strzelił dla mistrzów 6 goli. Ciechanów zdenerwowany bo wynik 21-19 dla nas. Na trybunach wspaniały doping, a na boisku sportowa wojna na całego. Rywale grają bardzo ostro w obronie, dostają czerwoną kartkę. My również nie odpuszczamy. Do końca 10 minut i Jurand ponownie stawia na Patryka numer 77. Pilnujemy go jak ognia, biegamy za nim krok w krok. Niestety on strzela nam pod rząd 5 bramek. Remis 24-24. Bronimy ze wszystkich sił remisu bo to dla nas ogromny sukces. Do końca meczu 47 sekund i znowu ten straszny numer 77 strzela nam gola.

Dwustu kibiców zamarło, nagle cisza na trybunach. Przegrywamy 24-25. Na 13 sekund przed końcem Trener Norbert Marks bierze czas. Ustawił akcje, którą ma zakończyć Jakub Szyszko. Ruszamy, piłka podawana jest błyskawicznie, na 2 sekundy przed końcem Kuba ją łapie, skacze najwyżej jak może, rzuca najsilniej jak może - i gol, gol, gol - ogromny krzyk radości na trybunach. Koniec meczu 25-25.

Ale w piłce ręcznej nie ma już remisów! Rzuty karne muszą wskazać zwycięzcę. Zaskoczeni kibice siadają ponownie. Niestety w rzutach przegrywamy 3-4. To oznacza, że jednak mamy jeden punkt w rywalizacji a to dla nas bardzo cenne.

Dziękujemy serdecznie dla całej, wspaniale grającej drużyny.

Przypomnę dla kibiców całą punktację w piłce ręcznej:

Wygrana - 3 pkt, przegrana - pkt, wygrana po karnych - 2 pkt, przegrana po karnych - 1 pkt.

Oto skład drużyny: bramkarze: Jan Tatarczuk i Patryk Niesterowicz, zawodnicy: Jakub Szyszko (5), Patryk Mikowski (6), Gabriel Jarocki, Erwin Kapela, Michał Jaroszewicz (2), Arkadiusz Gumieniak, Błażej Stasiuk (1), Maciej Jaworski (2), Maciej Porzeziński (2), Sylwester Kałucki (4), Jakub Bartosiak (2), Łukasz Daciuk (1), Norbert Tarasiuk. Trener - Norbert Marks.