Towarzstwo Sportowe Siemiatycze

Partnerzy

 

MIASTO SIEMIATYCZE
WSPÓŁFINASUJE
DZIAŁANIA KLUBU
TOWARZYSTWO SPORTOWE
ORAZ UKS KANGUR

Powołani do kadry Polski

Kamil i Sebastian Kozyczowie, bracia bliźniacy, z Siemiatycz, absolwenci zespołu szkół im. Jana Pawia II w Siemiatyczach, jednocześnie szczypiorniści reprezentujący swoją szkołę, siemiatyckie Towarzystwo Sportowe, województwo podlaskie, zostali powołani na zgrupowanie kadry Polski w kategorii juniorów młodszych, które w dniach 3 -13 Sierpnia odbędzie się w Gdańsku.

Wycinek prasowy z tygodnika Kurier Podlaski - Głos Siemiatycz z dnia 2 sierpnia 2016 r.

Reprezentacyjny sztab podjął o tym decyzje w ubiegłym tygodniu, po zakończeniu mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej reprezentacji wojewódzkich.

- Bracia Kozyczowie są na liście powołanych, jako jedyni z kadry województwa podlaskiego. To ogromne wyróżnienie, nie tylko dla nich, ale i dla całej siemiatyckiej piłki ręcznej. Zasłużyli na to powołanie swoimi dobrymi występami oraz ciężką pracą na treningach przez te wszystkie lata. Nie przypominam sobie, a z siemiatycką piłkę ręczną mam do czynienia od wielu lat, takiego przypadku. Zawsze kończyło się na kadrze województwa. Wierzę, że na tym jednym powołaniu nie skończy się i dla chłopaków będzie to początek jakiejś większej przygody z piłką ręczną - powiedział Norbert Marks, trener obu zawodników.

- Cieszymy się z powołania. Spadło to na nas nieoczekiwanie, podczas wakacji. Tak więc, warto było od kilku lat grać w ręczną, chodzić na treningi, jeździć na mecze, zgrupowania, turnieje, ćwiczyć to rzemiosło - powiedział Kamil Kozycz.

- Jedziemy na to zgrupowanie, damy z siebie wszystko, aby godnie zaprezentować Siemiatycze. Dziękujemy dotychczasowym trenerom za pracę - dodał Sebastiana Kozycz.

Bracia zdali egzaminy do szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku.

 

CK, fot. CK

Wycinek prasowy z tygodnika Kurier Podlaski - Głos Siemiatycz z dnia 2 sierpnia 2016 r.