DZIAŁANIA KLUBU
TOWARZYSTWO SPORTOWE
ORAZ UKS KANGUR

Ostatni mecz największą sensacją

W dniach 20-22 kwietnia odbyło się w Siemiatyczach Święto Piłki Ręcznej z okazji 100 lat piłki ręcznej w Polsce oraz 100 lat Odzyskania Niepodległości.

Był to festiwal oraz mecz  II ligi. Podlaski Festiwal Piłki Ręcznej zgromadził 32 drużyny (wyniki podamy w kolejnym komunikacie). Festiwal zakończył się meczem II ligi TS Siemiatycze - AZS AWF Warszawa. Był to ostatni mecz przed własnymi kibicami. Drużyna postanowiła pokazać się z jak najlepszej strony. Oba zespoły ruszyły na siebie z impetem, ale po 5 minutach 3-0 dla Siemiatycz. Nerwy u gości, potężne rzuty z każdej pozycji i dynamiczne ataki doprowadzają do remisu 9-9. Teraz my. Reprymenda trenera Marksa i ruszamy. Nasza drużyna gra wspaniale atakuje, tak szybko, że warszawiacy gubią się. Goście tracą 5 goli. Po I połowie prowadzimy 14-11.

Przerwa była dla nas nadspodziewanie skuteczna. Ruszamy na akademików jak ruski czołg. Kibice nie mogą uwierzyć. Prowadzimy 20-13. Goście biorą czas, narada i nerwy, ale nie poddają się. Atakują nas niezwykle ostro, my otrzymujemy kilka kar. Ale nasz bramkarz, Patryk Niesterowicz, wyłapuje wszystkie rzuty. Odpowiedź TS Siemiatycze jest niesamowita. Gramy bardzo szybko, rzucamy skutecznie. Strzelamy kolejnych - 8 goli! 10 minut przed końcem prowadzimy 28-14. Konsternacja w drużynie AWF. Ich trener już widzi, że nie jest dobrze. Warszawa nie poddaje się, walczy do końca. Tracimy kilka bramek pod rząd, ale sytuację kontroluje-my skutecznie.

Ostatni mecz przed własnymi kibicami wygraliśmy 30-22. Cała drużyna TS Siemiatycze grała wspaniale, widowiskowo, skutecznie. Na stojąco otrzymali gromkie brawa i podziękowania od licznie zgromadzonych kibiców (liczba kibiców ok. 180). A kibice otrzymali wiele gadżetów z logo TS.

Historyczna niespodzianka - jedynym zawodnikiem, który grał w tych obydwu klubach (AZS AWF oraz TS) jest autor tego artykułu.

Został nam mecz z brązowym medalistą w Dąbrowie Białostockiej i podsumowanie ligi.

Oto skład drużyny: bramkarze: Jan Tatarczuk i Patryk Niesterowicz; zawodnicy: Jakub Szyszko (5), Michał jaroszewicz (2), Bła-żej Stasiuk (3), Maciej Jaworski, Maciej Porzeziński (8), Sylwester Kałucki (2), Łukasz Daciuk, Jakub Bartosiak (6), Jakub Kadej, Mate-usz Szymczuk (1), Patryk Mikowski (1), Arkadiusz Gumieniak (2), Łukasz Koc. Trenerzy - Norbert Marks, Robert Moczulski.