DZIAŁANIA KLUBU
TOWARZYSTWO SPORTOWE
ORAZ UKS KANGUR

Zwycięska porażka w III lidze !

Tak, w tytule nie ma błędu. Przed ostatnią kolejką Podlaskiej III Igi seniorów - 28.03.2015 - w tabeli 3 kluby miały po 8 punktów - Szczypiorniak Ełk, Jaćwingowie Gołdap, TS Siemiatycze. Mecz Ełk - Siemiatycze decydował o medalach. Jeżeli wygralibyśmy to zdobywamy medale srebrne, jeżeli przegramy 5 golami - to nie mamy żadnego medalu. Jeżeli wywalczymy remis lub porażkę mniej niż 5 goli - to mamy brązowe medale.

Drużyna Ełku to silny i doświadczony zespól. Grają tam zawodnicy z pierwszej ligi. Zapowiadał się bardzo ciężki mecz. W naszej drużynie choroby i kontuzje spowodowały, że pojechaliśmy tylko w 8 osób. Taki trudny mecz grać bez zmian i odpoczynku jest niezwykle ciężko. Ale podjęliśmy wyzwanie nie chcąc zgłaszać walkoweru. Oba zespoły grały i broniły tak bardzo skoncentrowane, że po 15 minutach wynik 2-2 ! Przez cały mecz udawało nam się utrzymywać remis, chociaż Ełk miał wspaniałe kombinacje i świetnych strzelców. Nasz bramkarz Radek Korzeniewski dokonywał cudów i bronił niesamowite Piłki. Gra stawała się coraz ostrzejsza, sędziowie nie za bardzo karali zawodników pozwalając na bardzo ostrą „wymianę zdań”. Na 2 minuty przed końcem przegrywamy jednym golem. Kontra Ełku zatrzymana przez naszego Kamila dość ostro – otrzymał karę. Ale zawodnik Ełku chciał Kamila uderzyć – też otrzymał karę. I wtedy przybiegł do naszej ławki obcy pan – zaczął trenera wyzywać, obrażać, wulgarnie przeklinać i grozić. Sędziowie przerwali mecz – usunęli go. Wiemy już, że to był ojciec jednego z zawodników Ełku – może być dalszy ciąg tej sprawy. To było złamanie regulaminu o bezpieczeństwie imprezy sportowej.

Zostało 30 sekund gry i wynik 19-18 dla Ełku. Próbowaliśmy oddać ostatni strzał aby wywalczyć remis. Zmęczenie i nerwy naszych zawodników nie dały już rady. Przegraliśmy 20-18 . Jednak ta nikła porażka pozwoliła zdobyć brązowe medale. Jesteśmy trzecią drużyną Podlaskiej III ligi seniorów. To był najlepszy mecz siemiatyckiej drużyny w całym sezonie. Nigdy nie straciliśmy tak mało bramek. Broniliśmy się niezwykle skutecznie. Ten sukces wywalczyło 8 wspaniałych:

Radek Korzeniewski - bramkarz, Grzegorz Zdasiuk / 6 goli/, Kamil Olendzki / 5 /, Arek Gumieniak / 2/, Mateusz Stefaniuk /2/. Hubert Benes /2/, Mariusz Szuba/1/, Adam Uściniak.